یک روز با نمایش مدار رنگی

 

به نام صاحب زیبایی ها

 

این بخش از کرج  یعنی سمت بالا طرف خیابان 45 متری کاج منتهی به شاکرزادگان هوا نسبت به  بخش های پایین کمی سردتر است .

بعد از مدت ها سرانجام سر تمرین نمایش مدار رنگی در تئاتر شهر کرج 

کارهمین هفته روز دوشنبه 27 آبان برابر با 18 نوامبر 2013 در سالن تئاتر آزادی شهر تفلیس (گرجستان) روی سن می رود .

بچه ها اجرای بسیار سختی پیش رو دارند یک نوبت فرصت هنرنمایی به آن ها داده شده به این معنی که جای آزمون و خطا وجود ندارد . تمرین در  پلاتوی رودکی بود و بچه ها ریزه کاری بخش های مختلف را با هم مرورمی کردند که ...

اهورا اخا از در وارد شد . این خانم جوان و با نشاط انرژی فوق العاده ای در کار بازی دارد بیشترشبیه یک اتفاق ناگهانی فضای آرام پلاتو را نشاطی چند برابر بخشید . بعد از مدت ها درگیری واتفاقات عجیب و غریب سرانجام با او ملاقات می کردم .

نباید گذشت از پژمان پهلوانی عزیز با صدای خیره کننده اش , تسلط بالای او بر فضای اجرا و اعتماد به نفس مثال زدنی اش یا جثه بزرگ ایمان سولگی مهربان که با تم کارهماهنگ بود درمقابل نحیفی آرمین پرهیز که ذره ای در کار صدا و بدن کم نمی گذاشت , هم چنین رها فتحی آرام وخوش خلق با بازی زیرکانه اش.

وقت استراحت شد و حالا نوبت صحبت های من و اهورا بود . بیرون از سالن در هوای عجیب و نسبتا بهاری از شیوه ی این گونه اجراها صحبت کردیم او گفت که پرفرمنس آرت چیز تازه ای در ایران نیست و مراسم آیینی تعزیه و حماسه هایی چون سوگ سیاوش بسیار شبیه این گونه از اجرا است.

هم چنین ازمسئولین هنرهای نمایشی گلایه کرد که اهمیت و بهای لازم را به  کارهای این چنینی اختصاص نمی دهند . همان طور که در پوستر نمایش مدار رنگی آمده رضا اخا نویسنده و کارگردان  اثر با استفاده از نور ,موسیقی ,رنگ و بدن از هنرمندان ایده خلاقانه اش را به اجرا درخواهد آورد .

در جریان نمایش به همراه برخی از دوستان دیگر به پیچیدگی اجرای پرفرمنس آرت پی بردم علاوه بر این استفاده از رقص های سنتی توسط پرفرمرها و ترکیب آن با فضای مدرن جالب به نظر می رسید .

تا این که رضا اخای خوش قریحه به جمع گروه اضافه شد و بچه ها برای بار چندم اجرای کامل  دیگری را در دستور کار قرار دادند . امید می رود رضا و خواهرش اهورا با انرژی بالا و ایده های بکر در مسیر رشد تئاتر کشور گام بر دارند .

من نیز برای همه بچه های دوست داشتنی تئاتر در سراسر ایران زمین آرزوی موفقیت می کنم .

هوا دیگر آن چنان سرد نیست ..

الف . میم . یا . ن

 

 


/ 17 نظر / 39 بازدید
نمایش نظرات قبلی
قربان بهاری

سلام خبر چاپ مجموعه اتفاق روی پل + چند شعر از مجموعه : http://isna.ir/fa/news/92082615434 برای اطلاع از خبرهای اتفاق روی پل می تونید ایمیلتون رو توی قسمت نظرات وبلاگ بنویسید.

سحابی یک دختر فضاییヅ

درود [بازنده] از وبت واقعا خوشم اومد جزو اون وب هایی هست که منو نشوند به خوندن و فضولی[نیشخند]

pamela

Salam doste aziz Mamnonam az davatet Liiiiiikkkkkkeee

شهناز اسحاقی

سلام. آخرین روز از دومین ماه پاییزی تون پرتقالی... به روزم تا بگم" هنوز هم یکی هست..." ای کاش موقع رفتن نرود... خوشحال میشم اگه بازهم مهمان نگاهم باشین...[گل]

Foroozan Beiranvand

Salam.dooste aziz.mamnun az davatet baraye shoma va hamkaratun arezooye movafaghiat mikonam. [گل]

فریده خانی

سلام امین جان.ممنون که بهم سر زدی.میخواستم دعوتت کنم به ترانه جدیدم که خودت سورپرایزم کردی و اومدی شاد باشی